Get Adobe Flash player

Bulovka oslavila 80. narozeniny

Lavičky v prostorách Nemocnice Na Bulovce nově ukazují pacientům, jak šel čas v jedné z největších nemocnic v republice. Místo reklam jsou na nich umístěny fotografie a historie nemocnice, která letos slaví 80 let od svého založení. Návštěvníci tak mají možnost prohlédnout si výstavu „8 dekád nemocnice“. „Ta je k vidění jak na lavičkách, tak v almanachu, který je právě v nemocnici volně k dostání,“ informuje ředitel nemocnice Petr Zajíc.

Pacienti mohou také nově v nemocnici vyplnit rozsáhlý dotazník, co by ocenili za služby a s čím jsou naopak spokojeni. Nemocnice je připravena na základě názorů svých pacientů zkvalitňovat služby. Výročí Bulovky ocení také sběratelé placek. Nemocnice totiž ke svému výročí vydala speciální limitovanou edici.

Bulovka také zavedla zcela nový styl komunikace s veřejností. Novinky, zajímavosti a další informace nyní pacienti najdou i na Facebooku, Twitteru, You Tube a dalších oblíbených sociálních sítích.

V rámci připomínky vzniku nemocnice se v pondělí 19. září otevřela zájemcům tzv. podzemní nemocnice, která se na Bulovce začala budovat v padesátých letech jako úkryt pro nemocné a zdravotníky v případě jaderné války. Stavební plány podzemní nemocnice byly tajné a byly posléze zničeny. Podzemní nemocnice je dodnes plně funkční a může být zprovozněna do šedesáti minut.

Zároveň ředitel nemocnice Petr Zajíc pozval 19. září zaměstnance i další hosty do Grabovy vily v Praze 8 na vernisáž výstavy fotografa Jadrana Šetlíka a vystoupení houslisty Pavla Šporcla. Kromě toho si každý mohl prohlédnout expozici fotografií, jak Nemocnice Na Bulovce vypadala krátce po svém otevření v roce 1932.

Pokud jste příznivci nemocnice, fanděte jí na facebookových stránkách www.facebook.com/bulovka

 

 

Nová lůžková rehabilitace ve FN Bulovka přispěje k účinnější léčbě pacientů

 

Od 3. října funguje nová lůžková rehabilitace přímo v budově Ortopedické kliniky Fakultní nemocnice Na Bulovce. Hospitalizace je hrazena zdravotní pojišťovnou s možností příplatku za nadstandardní ubytovací služby i některé procedury, poskytované mimo rámec běžné péče.

„K dobrému výsledku operací pohybového aparátu je potřeba také kvalitní odborně vedená rehabilitace pod dohledem zkušených lékařů a rehabilitačních pracovníků. Proto je nové a moderní rehabilitační oddělení vybudováno přímo v budově Ortopedické kliniky. Výhodou pro pacienta je pobyt v prostředí, které zná, za stálého dohledu lékařů, kteří ho operovali,“ oceňuje výhody nového oddělení ředitel Nemocnice Na Bulovce Petr Zajíc.

Zajištěny jsou všechny dostupné rehabilitační metody, individuální i skupinové cvičení dle zdravotního stavu, přístroje k udržování vhodného rozsahu pohybu v operovaných kloubech, vodoléčba včetně bazénu, různé metody fyzikální terapie. Dostupná bude v krátké době i lymfodrenáž, pedikůra, kosmetika.

„Spojením Ortopedické kliniky a lůžkové rehabilitace se zkrátí doba léčení pacienta, rychle se obnoví jeho samostatnost a schopnost zvládat nároky, které přináší běžný denní život. To vše přispěje ke zlepšení očekávaných výsledků operace,“ řekl jeden z nejuznávanějších českých ortopedů a přednosta Ortopedické kliniky Pavel Dungl a dodal: „Po propuštění z lůžkové péče se bude pacient schopen vrátit brzy do původního zaměstnání a zároveň bude mít možnost pokračovat v ambulantní formě rehabilitace.“

Pokoje jsou jedno a dvojlůžkové, jednorázová doba pobytu je hrazena pojišťovnami po dobu 3 týdnů. V případě jakékoliv komplikace zdravotního stavu je tak zajištěna rychlá a vysoce kvalifikovaná zdravotnická pomoc. Denní režim je nastaven tak, aby byli pacienti co nejméně rušeni. Ranní buzení může být podle dohody individuální a je posunuto na dobu mezi 7 a 8 hodinou. Vizity začínají nejdříve v 8 hod. Na každém pokoji je k dispozici samostatné sociální zařízení a koupelna, lednička, velkoplošná televize, stálé připojení k internetu či možnost připojení pevné telefonní linky. Součástí vybavení je i moderní dorozumívací zařízení se sestrou. Stále je k dispozici dostatečné množství teplé vody. Topení a klimatizace jsou nastaveny podle požadavků pacienta.

Novou lůžkovou rehabilitaci si přišli společně prohlédnout ve čtvrtek 29. září ministr zdravotnictví Leoš Heger a pražský primátor Bohuslav Svoboda. Prohlídky se měl původně zúčastnit také prezident Václav Klaus, kvůli nemoci ale svou účast odvolal. Nahradil jej jeho kancléř Jiří Weigl. "Oba jsme vděčnými pacienty této kliniky," poznamenal při prohlídce Weigl. Zatímco Klaus na klinice absolvoval před lety operaci kyčelního kloubu, Weigl byl na klinice s levou rukou.