Get Adobe Flash player

Jiří Janků bloguje 5: Karlínský masopust

O tomto víkendu proběhl na Karlínském náměstí ve stínu kostela svatého Cyrila a Metoděje již celkem devátý Karlínský masopust, který tak zahájil třetí Farmářskou sezonu.  I přes to, že se předpovědi počasí, co se teploty týče, částečně vyplnily a Karlín byl v sevření takřka arktických teplot, byla účast velmi pěkná a musím zde tak poděkovat všem, kteří se od svítání do soumraku podíleli na velmi příjemném chodu celého dne, popřípadě návštěvníky oblažovali svými dobrotami nebo výrobky. Když už jsem zmínil návštěvníky, těm také patří dík za účast. Přesto, že oproti minulému roku byla opravdu nižší, stále jsem byl jejich počtem, vzhledem k počasí, velmi mile překvapen.

 

A co bych na letošním konaní „vypíchnul“? Určitě všechny účastníky, kteří se vystřídali na pódiu. Díky nim zábava a trhy velmi hladce plynuly. Ještěže zima nekazí chuť k jídlu, takže si zde každý mohl pochutnat na všudypřítomných zabijačkových produktech a taková pravá jitrnice by se dala jíst opravdu každý den. Samozřejmě rozplývat nad jídlem bych se tu mohl mnohem déle, ale žaludek v sobotu jsem měl pouze jeden, a tak k mé nelibosti nebylo možné ochutnat vše, co masopust nabízel.  Velmi cenným pomocníkem v boji se sobotním ledovým větrem se stalo svařené víno, které zvládalo dlouho a příjemně „vytápět“, a opravdu horké čaje. Během odpoledne také bylo možné uchýlit se do kostela svatého Cyrila a Metoděje, kde bylo možné ocenit vnitřek kostela a jeho architekturu a zároveň nasát trochu toho potřebného tepla.

 

Závěr se nesl ve znamení „chůdařů“, kteří se nakonec společně s masopustním průvodem vydali směrem ke Kaizlovým sadům, kde proběhl zlatý hřeb večera v podobě velice pěkné Fire show, na kterou, jak jsem pozoroval, kromě dětí koukali s otevřenými ústy také rodiče a ostatní dospělí.

 

Nakonec tedy nezbývá než doufat, že se masopust líbil i vám, a těšit se, až se zase společně potkáme na některém z blížících se farmářských trhů.