Get Adobe Flash player

Jiří Janků: Slovo starosty Únor 2013

Vážení spoluobčané, 

zpětná vazba od občanů je pro každého představitele městské části velmi důležitá. Mám velmi dobrý pocit, když se mi v současnosti plní e-mailová schránka mnoha pozitivními reakcemi na nový vzhled Polikliniky Mazurská, kterého se jí dostalo během nedávné rozsáhlé rekonstrukce. Líbivý moderní vzhled doplňuje okolní zvelebené panelové domy a poliklinika bude po plánovaném podzimním otevření  nového obchodního centra Krakov dalším střípkem do mozaiky, která ve výsledku dělá ze severních sídlišť osmého obvodu stále příjemnější místo pro život.

Důležitou zprávou pro Prahu 8 je též informace, že rada hlavního města odmítla pronajmout pozemky na Rohanském ostrově plánovanému „delfínímu cirkusu“. Je s podivem, že organizátoři již ve velkém prodávali vstupenky na akci, která je nejen eticky rozporuplná, ale navíc nezajištěná. I přes to, že první vyprodané představení bylo plánováno na 25. dubna, organizátoři nám dodnes nedodali ani všechny dokumenty potřebné pro zahájení územního řízení, které teprve předchází řízení stavebnímu a s ohledem na zákonné správní lhůty navíc trvá velmi dlouho.

Určitě se ale uskuteční tradiční Karlínský masopust. V sobotu 9. února se tak můžete těšit na velkolepý průvod z Kaizlových sadů na Karlínské náměstí, v němž nebudou chybět všelijací kejklíři a živá hudba. Následovat bude pestré odpoledne s neustále obsazeným pódiem, farmářskými trhy a zábavou pro nejmenší. Doufám tedy, že se tam s vámi v příjemné atmosféře setkám.

 

S úctou

Jiří Janků
Starosta MČ Praha 8