Get Adobe Flash player

Jiří Janků: Slovo starosty Červen 2012

Vážení spoluobčané,

 

máme za sebou docela perné období a především příprava akcí spojených se 70. výročím operace Anthropoid byla velmi náročná.
Přípravy předcházely také hromadnému přílivu žádostí o dětské pasy a s tím spojeným problémům. Právě ty se především během května v tisku řešily téměř každý den a v článcích se to jen hemžilo kritikou úřadů kvůli velkým frontám při jejich vyřizování. Kritikou, která podle mě byla mnohdy neoprávněná.

 

Rozhodnutí o dětských pasech a nešťastném načasování jejich povinného používání krátce před prázdninami padlo daleko za hranicemi naší městské části (v Bruselu), a na nás tedy zbylo se s tím nějak vypořádat, opět bez jakýchkoli kompenzací. Radnice se vždy snaží, aby podobné direktivy dopadaly na občany Prahy 8 co nejméně, a protože jsme předpokládaný nával žádostí o dětské pasy tušili, udělali jsme maximum pro to, abyste u nás při jejich vyřizování strávili co nejméně času. Již v polovině května proto byly u přepážek značně rozšířeny návštěvní hodiny a díky tomu se nám podařilo eliminovat největší nápor žadatelů. Zároveň byl na místě zřízen dětský koutek, aby se ratolesti nenudily a nezlobily čekající rodiče.

 

Závěrem, vzhledem k tomu, že se blíží konec školního roku, bych popřál všem žákům a studentům vysvědčení s co nejlepšími známkami. Maturantům, kteří už mají důležité zhodnocení svého studia za sebou, zase mnoho úspěchů v budoucím životě.

 

Slunečný zbytek června přeje

 

Jiří Janků
starosta MČ Praha 8