Get Adobe Flash player

Jiří Janků: Slovo starosty Říjen 2012

Vážení spoluobčané, 

 
ti z Vás, kteří žijí na severu osmé městské části, jistě potvrdí, že stavba nového obchodního komplexu Krakov roste jako z vody. Nepochybuji o tom, že jeho otevření v příštím roce přivítají s povděkem nejen obyvatelé Bohnic. A tak mi nezbývá než doufat, že stejně jako v případě nevzhledného a zanedbaného starého Krakova se majitelé dalších problematických obchodních center (jako je například Odra) probudí k činnosti a vedle nás se již brzy objeví nově opravená, funkční a přívětivá centra, a nikoli pouze zchátralé připomínky minulého režimu.
 
Velkou radost mi také udělal úspěch radnice při pokusu o záchranu špičkové bikrosové dráhy BMX klub TJ Slovanu Bohnice. V případě neúspěchu zde navíc byla reálná hrozba nové výstavby na onom místě a areál, který je využíván jak pro mezinárodní závody, tak i pro širokou veřejnost, by zanikl.
 
Závěrem bych Vás rád pozval na akci „Záchrana kamarádů“, která se uskuteční 28. října v Kaizlových sadech. Bude se jednat o poslední díl ze vzpomínkového cyklu „70 let Operace Anthropoid“, kterou jsme tento rok opravdu žili a já doufám, že jste byli s jejím podáním spokojeni. K tomuto tématu se také váže prodloužení výstavy „Někomu život někomu smrt“ v prostorách Libeňského zámku, která bude vzhledem k četným prosbám občanů ukončena až 19. října tohoto roku. 

 

S úctou
 
Jiří Janků
starosta MČ Praha 8