Get Adobe Flash player

Jiří Janků: Slovo starosty Březen 2012

Vážení spoluobčané,

 

máme za sebou velmi důležité zasedání Zastupitelstva MČ Praha 8. Schválilo jednak privatizaci bytového fondu v Karlíně a Libni, jednak rozpočet radnice pro letošní rok.

 

Díky druhému zmíněnému bodu může v osmém obvodu pokračovat trend zvelebování naší městské části. Z těch nejdůležitějších akcí nás čeká například zahájení kompletní rekonstrukce Elznicova náměstí, zanedbaného koupaliště na kobyliském sídlišti nebo velká oprava budovy Polikliniky Mazurská. Nesmím zapomenout na výsadbu dřevin, nekonečný boj s nepořádkem a další činnosti spadající do správy radnice.

 

Již před několika lety jsme se pustili do rozšiřování nabídky volnočasových aktivit pro občany a budeme v tom pokračovat i letos. Přibudou nové fitness parky, sportoviště nebo dětská hřiště, aby lidé našli v blízkosti svého bydliště možnost se odreagovat. Budeme pokračovat v podpoře místních sportovních oddílů a již počtvrté vyhlásíme grantové řízení na volný čas dětí a mládeže.

 

Nejvíce peněz půjde do školství. V souvislosti se stále vyšší poptávkou po místech v mateřských školách se například zvýší kapacita o dvě třídy v mateřince v Šiškově ulici. Další školská zařízení projdou modernizací, provoz jejich budov bude ekonomičtější a ekologičtější.

 

Z důležitých projektů v sociální oblasti je potřeba zmínit výstavbu velice potřebného Domu sociálních služeb. I obec totiž musí reagovat na stále vyšší počet seniorů v populaci.

 

S úctou

 

Jiří Janků
starosta MČ Praha 8