Get Adobe Flash player

Jiří Janků: Slovo starosty Březen 2013

Vážení spoluobčané,

hostit velkou sportovní událost, obzvláště mezinárodní, je pro město či městskou část vždy velká čest. Právě jedna taková akce se v Praze 8 odehraje již za pár měsíců. V červenci se zde bude pořádat Mistrovství Evropy v softbalu žen. Doufám tedy, že náš domácí tým bude mít pořádnou podporu místních a podaří se mu tak bojovat o nejcennější kovy. Více o tomto turnaji včetně rozhovoru s předsedou softbalového klubu Joudrs Praha Tomášem Kusým se dočtete v této Osmičce.

 

Uvnitř čísla se rovněž dovíte o tom, že plánujeme výrazným způsobem ulehčit Rohanskému ostrovu, a potažmo i navazujícím oblastem, od bezdomovců a nezvaných obyvatel, kteří žijí v tamních polorozpadlých objektech a ruinách. Právě od jejich zbourání, ke kterému v blízké době dojde, si do budoucna slibujeme další zvýšení bezpečnosti v okolí a nižší počet bezdomovců zdržujících se na území osmé městské části.

 

Závěrem ještě k minulému sloupku, respektive k akci „delfíni v Praze“. Musím upozornit naše občany, že i když organizátoři této události stále prodávají lístky a dokonce lákají na slevy spojené s jejich brzkou koupí, nemají u nás vůbec nic vyjednáno. V tuto chvíli je naprosto jasné, že v Praze 8 žádné delfinárium v termínu, na který se vstupenky prodávají, určitě nebude. Právě kvůli tomu se mi zdá celá událost a její organizace vrcholně podezřelá. Případnou koupi lístků si tedy, prosím, předem pořádně rozmyslete.

 

Pohodový březen přeje

 

Jiří Janků
starosta MČ Praha 8