Get Adobe Flash player

Jiří Janků: Slovo starosty Duben 2012

Vážení spoluobčané,

 

jako osmičkovému patriotovi se mi v minulých dnech zlepšila nálada. Stačily jen zprávy o kompletní přestavbě obchodního centra Krakov, přesněji jeho části nepatřící České poště. Pokud vše půjde hladce, tak bychom se za rok a půl měli dočkat moderního obchodního komplexu, který celou lokalitu citelně povznese.

 
V Bohnicích žiji již hezkou řádku let, a pohledy na chátrající nákupní centra se jistě nelíbí žádnému z nás, bohužel asi kromě majitelů těchto staveb. Jsou zanedbané, neútulné, často zapáchající a rozhodně nelákají k návštěvě. Je to bohužel problém snad všech sídlišť v této zemi. Mnoho občanů se pak ptá: Proč s tím něco neděláte? Opět bych chtěl připomenout, že možnosti samosprávy jsou v těchto otázkách velmi omezené. I kdybychom chtěli, nemůžeme zkrátka překročit zákon. Snad si vlastníci takových objektů vezmou z Krakova příklad.

 
Další dobrou zprávou, a to nejen pro občany Bohnic, je úspěšný výsledek jednání naší městské části s botanickou zahradou ohledně permanentek zdarma pro občany bydlící v její blízkosti. Ty budou i letos vydávány v rozsahu shodném s minulým rokem.

 
Závěrem bych vás chtěl pozvat na Karlínské farmářské trhy. Na jejich první konání se můžete těšit již tento měsíc, a to 21. dubna. Kromě stánků nabízejících čerstvé domácí výrobky tam opět bude i příjemné posezení pro dospělé a koutky pro děti. Budu rád, když se na nich budeme pravidelně setkávat.

 

S úctou

 

Jiří Janků
starosta MČ Praha 8