Get Adobe Flash player

Jiří Janků: Slovo starosty k dění v Modřínové ulici

Vážení spoluobčané,

 

mnozí z vás jistě zaznamenali plán magistrátu hl. m. Prahy umístit v Modřínové ulici v Kobylisích azylový dům s ošetřovatelskou službou, v překladu doléčovací centrum pro bezdomovce. S něčím takovým jsme samozřejmě nesouhlasili, již v zimě jsme si mohli vyzkoušet soužití s bezdomovci díky magistrátem instalovaným stanům na Rohanském ostrově.

 

Můj soukromý názor byl takový, že objekt tohoto typu může sloužit i jiným účelům, například potřebné péči dětem a dalším skupinám obyvatel. Proti plánu magistrátu se také zvedla vlna nevole z řad místních obyvatel a před jejich snažením bych zde velice rád smeknul onen pomyslný klobouk.

 
Právě spontánní sdružení zdejších občanů a jejich jednoznačný postoj nám pomohl vylepšit naši pozici při vyjednávání s magistrátem, jehož výsledkem bylo upuštění od  původního záměru s využitím objektu. Těšilo mě spolupracovat se skupinou obyvatel, které není lhostejné, co se děje v jejich okolí, ale současně chápou úskalí života ve velkoměstě jako je Praha. Bylo to navíc o to příjemnější, jelikož se nejednalo o žádné občanské sdružení s vedlejšími politickými ambicemi schovanými se za domnělé problémy, kterých je u nás v republice nemálo, ale o „partu“ lidí, kterým na srdci ležel opravdu jenom osud jejich okolí.

 
Jak jsem již psal výše, magistrát hl.m. Prahy tedy od původního záměru ustoupil a objekt v Modřínové ulici č.p. 1, který je ve správě Centra sociálních služeb, tak bude realizovat terapeutické a intervenční služby pro obyvatele celé Prahy.

 

S úctou

 

Jiří Janků
starosta MČ Praha 8