Get Adobe Flash player

Jiří Janků: Slovo starosty Leden 2013

Vážení spoluobčané,

do nového roku vstoupila radniční koalice v novém složení. Dosavadní tandem ODS a TOP 09 rozšířili zastupitelé Volby pro Prahu 8. V zastupitelstvu má většinu, proto mi připadá přinejmenším podivné, že představitelé opozice hlásají něco o spojení koalice s komunisty. Je úsměvné, jak někdo nedokáže sečíst tři čísla a porovnat je s celkovým počtem členů zastupitelstva.

 

Spíše je ale škoda, že se opoziční zastupitelé nesnaží přispívat ke zlepšování života občanů Prahy 8 a tedy i svých voličů. Například začátkem prosince nehlasovali pro záměr převzetí parku v okolí Libeňského plynojemu dosud vlastněného Českými drahami. Území patří k nejznečištěnějším místům Prahy 8 a je vyhledáváno narkomany a bezdomovci. Nutno podotknout, že se tento bod podařilo schválit i bez zastupitelů sociální demokracie a Strany zelených. Byl tím učiněn důležitý krok na cestě k obnově parku vhodnému k relaxaci i posezení nejen pro místní obyvatele.

 

Závěrem něco veselejšího. Jako mnoho občanů nejen Prahy 8 jsem o svátcích navštívil nově otevřený bazén Šutka. Nejen pro mě to byl velmi dobrý nápad, protože relaxace a pohyb v příjemném prostředí bez dotěrné prosincové zimy je po náročném vánočním hodování hotovým vysvobozením.

 

Doufám, že jste prožili příjemné vánoční svátky a do nového roku vám přeji mnoho štěstí a splněných přání.


S úctou

Jiří Janků
starosta MČ Praha 8