Get Adobe Flash player

Jiří Janků: Slovo starosty Listopad 2012

Vážení spoluobčané,

v minulém měsíci proběhly v Praze 8 senátní volby a mně to nedá se k nim alespoň krátce nevrátit. Velmi mě totiž potěšila vysoká volební účast v našem obvodu, a to během obou kol. Ve druhém jsme měli nejvyšší procentuální účast z celé země – téměř 30 procent. Je vidět, že obyvatelům osmé městské části není osud České republiky a jejího směřování lhostejný.

 
Stejně tak nevyhasíná zájem městské části o Palmovku a její aktuální problémy. V říjnu po několikerých jednáních radnice s městskou i státní policií proběhla první z mnoha naplánovaných akcí, které se zaměřují a budou zaměřovat právě na kriminalitu v této lokalitě. Bylo při ní zatčeno hned několik osob podezřelých z trestné činnosti. Tyto akce, společně s přítomností mobilní služebny Městské policie, by měly citelně zvýšit komfort místních obyvatel a bezpečnost v této oblasti.

 

Před zimou nyní ještě finišují některé práce na veřejných prostranstvích. Bohnice se tak například dočkají dalšího fitness hřiště a Karlín obnovy prostranství za budovou Expo. V místě již dříve došlo k vykácení topolů, jenž byly ve velmi špatném zdravotním stavu. Nahradí je mladé, zdravé stromy, součástí obnovy jsou též zbrusu nové chodníky, jelikož ty staré byly silně poničeny od kořenů stromů.

 

V listopadu se také budeme věnovat boji s nešvarem, který mě velmi trápí. Tím je černý výlep. I tímto bychom rádi přispěli ke zkulturnění života občanů Prahy 8.

  

Příjemně prožitý listopad přeje,

 

Jiří Janků
starosta MČ Praha 8