Get Adobe Flash player

Jiří Janků: Slovo starosty Prosinec 2012

Vážení spoluobčané,

prosinec je zde a tak jsem pojal tento sloupek tak trochu vánočně. A začneme rovnou dárky, protože Praha 8 jeden velmi dlouho očekávaný dostane. Během prosince se totiž veřejnosti konečně otevřou brány plaveckého komplexu Šutka. Nad rozbudovaným areálem, jehož stavba se započala před dlouhými pětadvaceti lety, visel po většinu času existenční otazník a torzo plavecké haly chátralo. Velmi mě tak potěšil přístup současného vedení hlavního města v čele s primátorem Bohuslavem Svobodou. Ten nejenže slíbil Šutku dokončit, ale skutečně se mu to, jako prvnímu pražskému primátorovi za čtvrtstoletí, podařilo. Na čas Vánoc si pro vás městská část připravila mnoho zajímavých akcí. Například 10. prosince se na Karlínském náměstí slavnostně rozsvítí vánoční strom, na což jste všichni srdečně zváni. Chybět samozřejmě nebude ani doprovodný program. Pěkný letošní smrk opět pochází přímo z osmé městské části, a to z Feřtekovy ulice v Bohnicích.

Do kalendáře si taktéž zapište 16. prosinec, kdy na náměstí ve Starých Bohnicích bude probíhat jubilejní pátý ročník Starobohnického vánočního těšení. Na programu jsou mimo jiné jarmark lidových řemesel, živá hudba a samozřejmě stánky plné dobrot.

Na závěr drobnost z fungování radnice. Vzhledem k žádostem občanů jsme začali vysílat jednání zastupitelstva živě na internetu. Uvědomujeme si, že ne každý má čas ho pravidelně navštěvovat.

Přeji příjemné prožití vánočních svátků a hodně úspěchů v novém roce.

Jiří Janků
starosta MČ Praha 8