Get Adobe Flash player

Jiří Janků: Slovo starosty Srpen 2012

Vážení spoluobčané,
 
je tomu deset let, co Česko zasáhly katastrofální povodně. Zemí se prohnala obrovská masa vody. Ničila, bořila a bohužel i zabíjela. Přinesla absolutní zmar, který si zřejmě nikdo z nás předtím nedokázal představit. Jedním z nejvíce postižených míst se stal i osmý obvod, především pak Karlín a Libeň. Vzpomínka na do prvního patra zatopené karlínské činžáky je mementem záplav roku 2002.

 

Povodeň a následná obnova Prahy se silně odrazila nejen v kapsách postižených obyvatel a magistrátu, ale tvrdě zasáhla také městské části. Například škoda, kterou voda napáchala v Praze 8, byla vyčíslena přibližně na deset miliard, z toho přímo na majetku městské části asi na jeden a půl miliardy.
 
O to více mě těší, že při dnešní procházce Karlínem jen stěží najdu viditelné stopy povodně. Čtvrť, jejíž stav byl před rokem 2002 neuspokojivý, se dočkala obrovského rozmachu. Ve stejném duchu se v současnosti zaměřujeme i na Libeň, která byla povodní také zasažena. Její revitalizaci bereme opravdu vážně, v blízké době je naplánována například rekonstrukce Elsnicova náměstí nebo výstavba centra Nová Palmovka. Nezapomínáme ale ani na další lokality. O prázdninách se třeba na sídlištích severní části Prahy 8 otevřela dvě nová dětská hřiště a psí louka.
 
Přeji Vám příjemné prožití zbytku léta. A když už blízko vody neřkuli pod vodou, tak pouze v rámci rekreace.
 
S úctou
 
Jiří Janků
starosta MČ Praha 8