Get Adobe Flash player

O mně

Ing. Jiří Janků
- narozen 25. prosince 1966 v Praze
- ženatý
- 1 dítě.

 

Vzdělání a profesní kariéra

Středoškolského vzdělání jsem dosáhl na gymnáziu U Libeňského zámku, tedy kousek od mého současného působiště, a vysokoškolského na Strojní fakultě ČVUT obor Ekonomika a řízení podniku, kde jsem v roce 1990 promoval.

 

Po studiích jsem nastoupil na pozici vedoucího obchodního oddělení ve ŠKODA EXPORT a.s., kde jsem setrval v letech 1991 až 1998. Poté mi byla zaměstnavatelem PRVNÍ TELEFONNÍ, a.s., a to do roku 2010, ve které jsem působil jako projektant datových sítí, ředitel oblastní pobočky a několik let rovněž jako místopředseda představenstva.

 

Politická kariéra a veřejné funkce

Členem Občanské demokratické strany jsem od roku 2004 a v současnosti vykonávám předsednickou funkci v oblastním sdružení ODS Praha 8.
Moje práce pro občany osmé městské části započala zvolením do zastupitelstva ve volbách v roce 2006. Ve volebním roce 2010 jsem se pak stal radním městské části a v únoru 2011 vystřídal ve funkci starosty Prahy 8 svého spolustraníka Josefa Noska.

 

Protože jsem valnou část svého života prožil právě zde na osmičce, mám představu o jejích současných slabinách. Ty mě vedly k sestavení vlastních priorit, se kterými jsem se výkonu mé funkce ujal, jedná se o zvýšení bezpečnosti a kvality života obyvatel MČ Praha 8, revitalizaci Karlína a Libně a šetrný přístup k místnímu životnímu prostředí.