Get Adobe Flash player

Praha 8 podporuje sbírku na opravu rodného domu Jana Kubiše. Na 18. června připravila benefiční koncert.

kasička - sbírka na záchranu rodného domu jana kubišeRadnice Prahy 8 podporuje veřejnou sbírku obce Dolní Vilémovice na opravu rodného domu Jana Kubiše. Připravila proto na pondělí 18. června 2012 benefiční koncert, který se uskuteční v rámci vzpomínkového cyklu 70 let Operace Anthropoid. Radnice zároveň přispěla na dokumentární film Dům Jana Kubiše, který je v užší nominaci do hlavní soutěže na mezinárodním festivalu dokumentárního filmu v Jihlavě, a na úřadě – v „bílém“ domě - umístila kasičku pro sbírku.

 
Radnice osmé městské části připravila na pondělí 18. června benefiční koncert ve prospěch rodného domu Jana Kubiše, který proběhne v rámci vzpomínkového cyklu 70 let Operace Anthropoid. Zároveň finančně podpořila vznik dokumentárního filmu na podporu sbírky Dům Jana Kubiše, který je v užší nominaci do hlavní soutěže na mezinárodním festivalu dokumentárního filmu v Jihlavě, a v prostorách foyer „bílého domu“ umístila kasičku pro sbírku finančních prostředků na opravu domu.

 
„Rodný dům Jana Kubiše stojí v obci Dolní Vilémovice, která na jeho opravu zorganizovala veřejnou sbírku. Uspořádání benefičního koncertu i finanční příspěvek na dokumentární film je možnost, jak může městská část k tomuto krásnému, ale náročnému cíli přispět,“ uvádí starosta Prahy 8 Jiří Janků a dodává: „Celý výtěžek bude věnován na opravu rodného domu Jana Kubiše.“

 
Benefiční koncert proběhne v pondělí 18. června od 17 hodin na nádvoří Libeňského zámku. „Koncertu se zúčastní kapely a písničkáři, kteří jsou s tematikou neodlučně spojeni a jejichž jména garantují, že koncert bude opravdu stát za to. Mají můj upřímný dík za to, že jdou do benefice s námi,“ uvádí zástupkyně starosty MČ Praha 8 Vladimíra Ludková. Zazní tak písničky z repertoáru Taxmenů, Jana Vyčítala, Jaroslava Hutky, Greenhorns, Vladimíra Mišíka, Dua Bohemia – Berlin a The Rebel Pipers – Pipes and Drums.
 

A proč byl zvolen právě 18. červen? V rámci vzpomínkového cyklu 70 let Operace Anthropoid se každá jednotlivá akce váže ke konkrétnímu historickému datu. „18. červen je věnován vzpomínce na hrdinný boj parašutistů v pravoslavném kostele sv. Cyrila a Metoděje,“ upřesňuje místostarostka. Až do 18. června bude také ve foyer „bílého domu“ umístěna kasička pro sbírku finančních prostředků na opravu domu. Úspěšnou premiéru měla během víkendové akce Muži odplaty, k dispozici bude i v průběhu benefičního koncertu.

 
V rámci pomoci sbírce na opravu domu byl natočen i dokumentární film, na který radnice Prahy 8 finančně přispěla. Film Jiřího Vítka film Dům Jana Kubiše se dostal do užší nominace do hlavní soutěže na mezinárodním festivalu dokumentárního filmu v Jihlavě, který proběhne koncem října.