Get Adobe Flash player

Radnice Prahy 8 podepsala smlouvu na stavbu in-line dráhy

Dráha pro in-line bruslení, která má být vybudována v nevyužívané ploše Sokolovské ulice v Karlíně, by měla být konečně zrealizována.

 

„Konečně se soutěže zúčastnil zákonem stanovený počet uchazečů, kteří zároveň byli schopni nabídnout ceny odpovídající našim propočtům. Dráha by měla být do konce roku postavena, takže na jaře bude plně k dispozici,“ uvádí starosta Jiří Janků.
 
In-line dráha, umístěná mezi ulicí Za Invalidovnou a Kaizlovy sady, bude mít délku okruhu přes půl kilometru. „Chtěli jsme najít nějaké využití, které by bylo místním lidem přínosem. Možnost, jak zde trávit volný čas. Je zde nevyužitý kvalitní povrch vozovky, takže provoz in-line dráhy se přímo nabízel,“ uvedl na jaře tohoto roku starosta MČ Praha 8 Jiří Janků a dodal: “Na in-line dráze je nejdražší postavit samotnou dráhu, takže největší investice nám odpadla. Radnice teď zainventuje pouze do bezpečného oddělení sportujících od tramvajové trati a do některých doplňků.“ Náklady na in-line dráhu, která bude bezpečnostními prvky oddělena od tramvajového provozu, přijdou městskou část na zhruba 1,3 mil. Kč.