Get Adobe Flash player

Radnice Prahy 8 podporuje sport

Městská část Praha 8 podporuje sport dlouhodobě a systematicky. V roce 2011 byla vybudována a modernizována další veřejná sportoviště. Například unikátní fitness park pro seniory při DPS v ulici Burešova, byla uzavřena smlouva na rekonstrukci sportoviště v Lehnické ulici, které bude zrekonstruováno už v letošním roce a přímá finanční podpora jednotlivým sportovním oddílům a klubům putovala i prostřednictvím grantů určených na volný čas dětí a mládeže. Jedná se například o fotbal, plážový volejbal, ženský softbal, volejbal, basketbal, ale i o podporu libeňského sokola.

 

Praha 8 plánuje pokračovat v systematické podpoře sportovních oddílů působících v Praze 8. Čtvrtým rokem po sobě bude vyhlášeno grantové řízení na volný čas dětí a mládeže, do kterého se zcela jistě sportovní kluby přihlásí. Vedení radnice navrhuje rozdělit nemalou částku, která by měla klubům v současné těžké finanční době výrazně pomoci. Kromě toho bude pokračovat v budování nových sportovišť i modernizací těch stávajících jako v ulici Taussigova  a Cafourkova, kde bude antukové sportoviště, Ratibořská poskytne sportoviště s živičným povrchem a dále fitness park v ulicích Lehnická a Hanouškova.

 

Kromě popsané finanční podpory organizuje radnice společně s nejvýznamnějšími sportovními kluby v Praze 8 několikrát ročně jednodenní nebo víkendové mládežnické turnaje, které podporuje materiálně. Samozřejmostí je mediální podpora na internetových stránkách Městské části Praha 8  www.praha8.cz  a v radnicí  vydávaném měsíčníku OSMIČKA.

 

„Fandím sportu na osmičce obecně. Například softbalu, který dosahuje významných úspěchů i v zahraničí a stejně tak fandím každému fotbalovému klubu, který u nás tuto záslužnou činnost provozuje,“ říká starosta Městské části Praha 8 Jiří Janků. „Například libeňský FC Meteor Praha, sídlící vedle našeho městského úřadu, existuje již přes 110 let a je jedním z nejstarších v celé republice. V Kobylisích se pak díky Admiře Praha fotbal hraje také déle než jedno století a zapomenout nesmím ani na fotbalisty ze Slovanu Bohnice,“ dodává Janků.