Get Adobe Flash player

Vznikl nový film o historii Libně

Pábitelé z Libně, tak se jmenuje nový film připomínající 110 let od okamžiku, kdy byla tato čtvrť připojena k Praze. Snímek, který k tomuto výročí nechala natočit Městská část Praha 8, především vypráví příběhy památek i slavných osobností lokality.  

„Libeň si zaslouží zdokumentování nejvýznamnějších míst formou filmu a prostřednictvím vzpomínek libeňských rodáků či lidí, kteří mají svůj život s Libní jakkoliv spojený,“ prohlásil po slavnostní premiéře radní Prahy 8 a scénárista snímku Martin Roubíček. Film se začal natáčet letos v únoru, jeho stopáž je skoro 80 minut. Nápad přišel poté, co se s úspěchem setkal jiný dokument nazvaný Zatemněná demokracie, který se zaměřoval na neonacismus a islámský extremismus.

DVD s novým filmem v kině Ládví pokřtili starosta Prahy 8 Jiří Janků, radní Martin Roubíček a vedoucí servisního střediska Michal Švarc. Žáci odborného učiliště v Chabařovické ulici k této příležitosti připravili krásný dort.

„DVD se snímkem o historii Libně si zájemci mohou zdarma vyzvednout buď v infocentru sídla ÚMČ Praha 8 - takzvaném bílém domě, nebo na vrátnici Libeňského zámku,“ informoval Roubíček.